מיינדפולנס- קשיבות

מיינדפולנס- קשיבות

מיינדפולנס הינה הפניית תשומת לב בצורה שמאפשרת לנו לצפות בתודעתנו באופן מכוון, ברגע ההווה, ולחוות דברים בלי לשפוט או לפרש אותם. בדרך זו מחשבות, רגשות ותחושות גופניות, הופכות למעשה לאובייקטים אשר אנחנו אמורים להתבונן בהם,  לבחון את הופעתם ברגע נתון אך לא להתעמק בהם אלא לתת להם לחלוף.

לעיתים נראה שאת רוב חיינו אנו מעבירים בפיזור דעת, במחשבות על עתיד שטרם הגיע או עבר שחלף זמנו, שקועים בחרטה על מה שהיה ואיננו עוד. תרגול מיינדפולנס מאפשר לשנות הרגלים הטבועים בתודעה, לפתח השקפה בהירה ואובייקטיבית על המציאות וליצור שינוי משמעותי באורח החיים.

מחקרים רבים מראים את היעילות של טיפול פסיכולוגי בשילוב מיינדפולנס: בטיפול בדיכאון, חרדה, כאב פיזי והתמודדות עם מחלות כרוניות.

בנוסף, תרגול מיינדפולנס מביא לשיפור כללי באיכות החיים ועלייה בממדי אושר.

אהבתם את הפוסט? שתפו...

מאמרים נוספים

medicpsychology

חרדה

חרדה היא תגובה טבעית ונורמלית למצבים של סכנה או של אי-ודאות. לחרדות ופחדים יש ערך הישרדותי בכך שהם מגנים עלינו מסכנות אולם כאשר החרדה והפחדים מתעצמים

קרא עוד »
medicpsychology

פסיכולוגיה רפואית

פסיכולוגיה רפואית עוסקת בקשרי גוף נפש, בקשר בין תהליכים וגורמים פסיכולוגיים הקשורים למצבי חולי ובריאות פיסיים. תחום פסיכולוגיה רפואית מתמקד בהבנת הקשרים שבין המשתנים הפיזיולוגיים למשתנים ההתנהגותיים והחברתיים

קרא עוד »
medicpsychology

טיפול פסיכולוגי אונליין

טיפול פסיכולוגי אונליין מתבצע דרך תוכנות שיחות וידאו כגון skype  או zoom. בדרך זו המטפל יכול לראות את המטופל, לשמוע את טון הדיבור ולהתייחס אליהם כמו בפגישה פנים אל פנים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן