היפנוזה

היפנוזה

כאשר שומעים את המילה היפנוזה התמונה שעולה בראש היא של איש מסתורי האוחז בשעון או גביש נוצץ המשתלשל מידו ומנפנף בו מצד לצד מול אדם אותו הוא מנסה להפנט. ברגע שהאדם מתהפנט הוא נראה כ"זומבי", המהפנט משתלט על מוחו והוא מציית לכל בקשה של המהפנט, לא משנה עד כמה בקשתו חריגה ובלתי מתקבלת על הדעת (למשל לאכול בצל ולחשוב שמדובר בתפוח). דימויים אלו הם מיתוסים המקובלים בסרטים ספרים או מופעי היפנוזת במה ואינם תואמים את המציאות הממשית של טיפול בהיפנוזה. למעשה, הבנה מודרנית של היפנוזה סותרת את כל הדימויים הללו. במצב היפנוזה אתה נמצא בהכרה ובשליטה מלאה וללא נכונות והסכמה מלאה להשתתפות בתהליך לכל אורכו לא יוכל להתבצע תהליך היפנוטי.

 

היפנוזה היא מצב תודעתי שונה מן העירות היומיומית שלנו, מדובר במצב ביניים, בין ערות לשינה, אליו ניתן להגיע בעזרת הנחייה של מהפנט או בדרך עצמאית ע"י תרגול עצמי של טכניקות היפנוזה. במצב היפנוזה אתה הופך למאוד רגוע, הגוף והנפש הופכים למאוד רגועים והמחשבות הופכות ממוקדות יותר. כמו טכניקות הרפיה אחרות, היפנוזה מורידה את לחץ הדם ואת קצב הלב, חלים שינויים בסוגים מסוימים של פעילות גלי המוח וניתן להשפיע על התודעה ולגרום לשינויים רגשיים, תחושתיים, וגופניים. כך ניתן להגיב בצורה יוצאת דופן לרעיונות ודימויים (סוגסטיות) המוצעים למתהפנט ע"י המהפנט. היפנוזה יכולה למעשה ללמד אנשים איך לשלוט ולגרום לשינויים בתפקודי הגוף שלהם ובתגובותיהם הפסיכולוגיות. היפנוזה יכולה לסייע לך לבוא להכרה מודעת של האמונות תת-המודע שלך ושל רצונותיך ובכך היא מאפשרת לך להתחיל להבין ולתקן חוסר איזון פנימי, להפחית מתח וחרדה ולהגדיל תחושות של רוגע ואנרגיה חיובית .

בישראל קיים חוק היפנוזה ובעקבותיו רק רופאים, רופאי שיניים ופסיכולוגים רשאים ללמוד היפנוזה. בתום לימודי היפנוזה במוסד אקדמי או מכון מוכר ניתן לגשת לבחינת רישוי בהיפנוזה הנערכת מטעם משרד הבריאות ורק מי שעבר את הבחינה בהיפנוזה בהצלחה, רשאי לקבל רישיון להיפנוזה ולעסוק בטיפול בהיפנוזה באופן חוקי.

טיפול בהיפנוזה יעיל במקרים הבאים:

הכנה ללידה

טיפול בצירים מוקדמים

טיפולי פוריות והחזרת עוברים

בעיות זקפה

רתיעה ממגע מיני

טיפול בכאב והפחתת הרגישות אליו

בעיות עור (אקזמות חוזרות, יבלות, פריחה)

הפחתת לחץ דם

טיפול באסטמה

טיפול בתסמונת המעי הרגיז

טיפול במצבים פסיכוסומטיים

גמילה מעישון

חרדת בחינות

פחד ממקומות סגורים

חרדת מעליות

חרדת טיסה

 

 

 

 

 

 

אהבתם את הפוסט? שתפו...

תגובות

מאמרים נוספים

medicpsychology

טיפול פסיכולוגי אונליין

טיפול פסיכולוגי אונליין מתבצע דרך תוכנות שיחות וידאו כגון skype  או zoom. בדרך זו המטפל יכול לראות את המטופל, לשמוע את טון הדיבור ולהתייחס אליהם כמו בפגישה פנים אל פנים.

קרא עוד »
דילוג לתוכן